Preloader

Atsargų valdymo sprendimai


Patirtis rodo, kad, net ir įdiegus brangią atsargų valdymo sistemą, rezultatų tenka laukti ilgai, o kartais jų išvis nesulaukiama. Šis reiškinys pastebimas ne tik atsargų valdymo, tačiau ir daugelyje IT sprendimų pritaikyme įmonėse. Kodėl taip nutinka, jeigu išankstiniai skaičiavimai dažniausiai rodo, kad konkrečios sistemos įdiegimas įmonėje turėtų atsipirkti greitai bei be didesnių pastangų? Egzistuoja kelios priežastys, o pagrindinės iš jų apžvelgiamos toliau.


Neteisingas požiūris į atsargų valdymo sistemą

Įmonių vadovai dažnai mano, kad atsargų valdymo sistemą galima nusipirkti, padėti į lentyną ir netrukus sulaukti planuotos investicijų grąžos. Nors kai kurie programinės įrangos pardavėjai, norintys kuo daugiau ir kuo greičiau parduoti, to neneigia, tačiau tai yra pagrindinė priežastis, dėl ko atsargų valdymo sistemos dažnai nepateisina lūkesčių.

Būtina suprasti, jog programinė įranga ar bet kuris IT sprendimas visų pirma yra tam, kad pagreitintų, palengvintų ar optimizuotų procesus, kuriuos įmonėje atlieka žmonės. Jei atsargų valdymo procesai įmonėje nėra optimalūs, programinis sprendimas problemos neišspręs. Tokiu atveju atsargų valdymo sistema tik paspartins neteisingai išdėliotų procesų vykdymo grandinę, tuo atnešdama, tikėtina, dar daugiau neigiamų pasekmių.


Darbuotojų nenoras ar nesugebėjimas dirbti su sistema

Atsargų valdymo sistemos pilnas automatizavimas yra neįmanomas, turint omenyje daugybę apribojimų ir nuolat vykstančių pasikeitimų (naujų produktų įvedimas į rinką, akcijų nustatymas ir pan.). Taigi, būtinas bent vienas žmogus, kuris kokybiškai naudotųsi sistema.

Kaip žinia, bet kokie pasikeitimai darbuotojus šiek tiek gąsdina. Ne išimtis ir procesų pasikeitimai, susiję su IT sprendimų diegimu. Darbuotojai, užsakinėdavę prekes, dažnai pagalvoja, kad kompiuteris juos pakeis, gręsia darbo vietų panaikinimas. Tačiau darbo vietų mažinimas dažniau siejamas su procesų pakeitimu, o ne pačiu IT sistemos įdiegimu. Programinis sprendimas tiesiog nuima sunkaus darbo (skaičiavimų, rūšiavimų ir pan.) naštą, o darbuotojai daugiau laiko gali skirti kokybiškesniam akcijų valdymui ar naujų klientų paieškai.


Netikslus sistemos rekomendacijų laikymasis

Visiems žinoma, kad ilgalaikio rezultato pasiekti trumpalaikėmis priemonėmis – neįmanoma. Tačiau daugelis būtent taip elgiasi su naujai įdiegtomis informacinėmis sistemomis. Norint pasiekti rezultatų, priklausomai nuo įmonės veiklos, reikia tiksliai pagal sistemos rekomendacijas atlikti bent 3-5 užsakymus. Pažymėtina, jog nereikėtų laisvai keisti sistemos siūlomų užsakyti kiekių, nors jie ir gali pasirodyti neadekvatūs (tai netaikoma, jeigu yra apibrėžtos priežastys – prognozuojama didesnė paklausa dėl akcijų, sezoniškumo ar pan.).

Negana to, pasiekus rezultatą, dažnai imama eksperimentuoti ar keisti esančius procesus. Tačiau, norint ir vėl nepabloginti atsargų lygio, reiktėtų ir toliau tiksliai vadovautis atsargų valdymo sistemos rekomendacijomis.


Daugiau apie atsargų valdymą:

  • Atsargų valdymo sistema
  • Atsargų valdymo problemos
  • Mūsų kontaktai

    m. 370-611-66603

    e. algirdas@leanekspertai.lt

    Parašykite mums